Oddaj krew, podaruj życie

Już po raz kolejny, na placu przed galerią Focus Mall odbędzie się akcja zbiórki krwi. Rejestracja Dawców będzie możliwa w sobotę, 21 lipca 2018 roku, od godz. 11.00 do 15.00 w Krwiobusie.

Wakacje to okres wzmożonego zapotrzebowania na krew. Dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze organizuje kolejny, mobilny pobór. Specjalny ambulans odwiedzi ponownie Focus Mall. Będzie to już 7. edycja zbiórki krwi na terenie galerii. Ambulans z czterema stanowiskami do oddania krwi i dyżurującym na miejscu lekarzem, który przeprowadza badanie każdej zgłaszającej się osoby, zatrzyma się przed galerią, od strony ul. Wrocławskiej. Zbiórka odbędzie się w sobotę, 21 lipca, w godz. 11.00-15.00.

W czasie wakacji brakuje krwi w całej Polsce, bo krwiodawcy regularnie oddający krew są na wakacjach i urlopach. Tymczasem latem wydarza się najwięcej wypadków i brakuje krwi dla ratowania ludzkiego życia oraz do planowanych operacji przez szpitale. Krwiodawcą może zostać osoba w wieku 18-60 lat, ważąca co najmniej 50 kg, która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała wykonanego tatuażu, przekłucia uszu, ani innych części ciała, nie była leczona krwią i jej składnikami. Żeby oddać krew, należy przyjść do nas po lekkim posiłku i zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Zachęcamy wszystkich do oddania krwi i podzielenia się tym cennym darem!