Powrót do szkoły

W pierwszą sobotę września 2018 roku, w Focus Mall odbędzie się event pod hasłem „Powrót do szkoły”. Wszystko po to, by najmłodsi mieszkańcy Zielonej Góry i okolic mogli przede wszystkim utrwalić sobie zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. W ramach wydarzenia dzieci dowiedzą się, jak zachować bezpieczeństwo na co dzień, a także będą mogły poznać zasady udzielania I pomocy przedmedycznej. W programie przewidziano także konkursy z nagrodami. Wszystko to, z okazji zbliżającego się roku szkolnego.

Już w sobotę, 1 września 2018 roku, godzinach od 12:00 do 18:00 na terenie galerii czekać będą nie lada atrakcje! Najmłodsi odwiedzający będą mogli poznać lub przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego, będą mogli także uczestniczyć  w treningu samoobrony, kursie I pomocy czy też poznać zasady zdrowego żywienia.  Na tych uczniów, którzy wezmą udział w konkursach i wykażą się wiedzą czekają nagrody, takie jak zestawy „Dziecko bezpieczne na drodze” złożonych z odblaskowej kamizelki, chusty, opaski i breloka z logo centrum, a także 1000 książeczek- kolorowanek dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

 

Podczas eventu będzie można spotkać się również z podmiotami, które zaprezentują ofertę adresowaną do dzieci i młodzieży, chcących podjąć aktywność w postaci zajęć pozalekcyjnych z wielu dziedzin. Odwiedzający galerię będą mieli okazję poznać propozycje wystawców, wśród, których znajdą się; szkoły: językowe, tańca, muzyczne czy samoobrony. Swoją ofertę przedstawią również firmy, które zaoferują zajęcia z robotyki, piłki nożnej, czy zajęcia manualne dla najmłodszych w postaci budowanie z klocków. Osoby zainteresowane będą mogły podchodzić do specjalnie przygotowanych stoisk, by uzyskać wszelkie informacje, a także zapisać się na wybrane zajęcia.